آغاز فعالیت گروه آرنتز اپتی بلت به سال 1872 میلادی یعنی حدود 138 سال قبل باز میگردد ، وضعیت گردش کار شرکت بصورت خانوادگی بوده و این شرکت با ارائه بهترین تولیدات و پشتیبانی با بهترین سرویس و ارائه محصولات با کیفیت از بهترین و بی نظیرترین کارخانه های تولید تسمه در دنیا است.  اولین کارخانه این گروه در منطقه هاگزتر بنا گردیده و نقش کلیدی را در زندگی اقتصادی مردم این منطقه داشته است ، فرصتهای خوب آموزشی ، تیم مدیریتی و یک تشکیلات اجتماعی قابل اعتماد که مطمئنا شایستگی بیشتر کارکنان آنرا در تولید عالی محصولات موجب میگردد.
 تولیدات این کارخانه در همه بخشهای صنایع مورد استفاده قرار میگیرد و کارشناسان فنی ، مهندسین مکانیک ، کارخانه های تولید وسایل نقلیه موتوری و ماشینهای کشاورزی و .... از مشتریان مهم و عمده این شرکت هستند.

تسمه های موجود در بازار ایران:

تسمه های تایمینگ برای خودرو های مصرفی در ایران

تسمه های شیاری

  • 3PK
  • 4PK
  • 5PK
  • 6PK
  • 7PK
  • 8PK

 

برای بر طرف نمودن نیاز مصرف کنندگان و نیز انتقال قدرت بهینه حتی پس از هزاران ساعت کار و یا حمل بارهای زیاد ، Optibelt کمربند تایمینگ ZRK را تولید کرد.

مقاطع و سازه های تسمه ای این تسمه با ظرفیت بالا با رعایت کمترین جزئیات طراحی شده است.

مواد استفاده شده نیز برای تولید این کالا بسیار مناسب است:

پلی آمید مقاوم در برابر سایش ، طناب الیاف شیشه ای کششی صفر و الاستومر پلی کلروپرین با دوام.

شما می توانید optibelt ZRK را به عنوان یک تسمه یا یک کیت تعمیر با کش های تطبیق دهنده و هدایت کننده پولی های بیکار و یا پمپ آب تهیه کنید.

 

طراحی جدید موتور تاکید بیشتری بر صرفه جویی در فضا دارد. قطرهای کوچک قرقره که نیاز به تسمه های نازک و انعطاف پذیر را دارند ، معمولاً نتیجه گیری می شود. کمربندهای آجدار RBK از نوع الاستیک و از نظر ابعاد پایدار می توانند با هندسه درایو مربوطه سازگار شوند.

تسمه های دنده ای Optibelt RBK اجزای جانبی را در اتومبیل ها هدایت می کند. آنها لرزش را کاهش می دهند و چرخش مناسب به ژنراتور ، نیروی لازم برای کمپرسور تهویه هوا و پمپ فرمان می دهند.

تسمه های آجدار RBK optibelt به صورت تسمه دو طرفه یا تسمه الاستیک در دسترس هستند.

تسمه های آجدار الاستیک هرگز نباید به عنوان جایگزین تسمه های دنده ای معمولی استفاده شوند. در Optibelt می توانید کمربندهای الاستیک دنده ای را با "E" اضافی در شماره کالا تشخیص دهید ، به عنوان مثال 6 EPK 842. کمربندهای دنده ای دو طرفه پسوند شماره مورد "DPK" را دارند.